Zajac ako domáce zvieratko

Zajace môžu robiť vynikajúce domáce zvieratá. Sú všeobecne čisté a často sa môžu mať ako zdroj potravy zeleninové odpadky z domácnosti. Sú zaujímavé, učenlivé, dobre spolupracujú s ľuďmi a môžu sa stať veľmi láskyplné. Ale pred kúpením domáceho králika sú určite nejaké veci – кеш кредит, ktoré by ste mali zvážiť.

Králiky môžu byť ťažko zvládnuteľné: Králiky často odolávajú tomu, aby ste ich zobrali na ruky, a ak nie je s nimi správne zaobchádzané, môžu sa strachovať a kopať, kúsať alebo poškriabať. Môžu sa tiež zraniť snahou uniknúť. To je jeden z dôvodov, prečo králiky nemusia byť ideálne domáce zvieratá pre malé deti, ktoré majú radi objímanie alebo mazanie svojho maznáčika.

Králiky môžu byť deštruktívne: Králiky sú prirodzené hlodavce a nepoznajú rozdiel medzi žuvaním vhodných predmetov alebo nevhodných materiálov, ako sú elektrické káble, nábytok a knihy. Budete potrebovať králičie oblasti vo Vašom dome, ku ktorému má Váš králik prístup. Budete musieť svojmu králikovi poskytnúť vhodné žuvacie predmety a konštruktívne spôsoby spálenia energie.

Samci a samice králikov, ktorí sú domácimi zvieratami, by mali byť vykastrované. Tým sa zníži riziko teritoriálneho označovania a vyrastené králiky majú tendenciu sa menej stresovať. Kastrácia tiež znižuje agresiu a tendenciu žuť. Väčšina králikov je kastrovaná vo veku 3 ½ až 6 mesiacov. A samozrejme, ak sú vykastrované, nebudete sa musieť starať o chov králikov.

Králiky sú bylinožravce: väčšina majiteľov domácich zvierat je oboznámená s psami a mačkami, ktorí jedia jedlo z konzervy. Králiky budú potrebovať seno a čerstvé pelety – заеми онлайн, ktoré nemusia byť tak ľahko dostupné. Mali by byť tiež kŕmené taktiež denne čerstvou zeleninou.

Domáce králiky budú potrebovať pravidelné veterinárne prehliadky, rovnako ako ostatné domáce zvieratá. Zastarané zuby, problémy s nohami, problémy s trávením a ochorenia dýchacích ciest sú najčastejšie chorobné stavy a sú bežnejšie u králikov, ktoré nie sú umiestnené správne alebo nedostali správnu výživu. Pred kúpením králika vyhľadajte znalého veterinárneho lekára vo Vašej oblasti, ktorý môže byť užitočný pri poskytovaní prvých rád pre zdravé králiky.

Zajace nie sú dobrým prvým maznáčikom pre deti: Môžu potrebovať viac času, aby sa cítili pohodlne okolo ľudí a spájali sa s nimi. To môže vyžadovať trpezlivosť a môže byť pre malé deti ťažké pochopiť. Hoci sa králičky hrajú, je menej pravdepodobné, že budú komunikovať s ľuďmi a hrať sa s nimi, na rozdiel od psov a mačiek, ktorí si vychutnávajú hry a hračky. O zajace sa bude musieť starať dospelá osoba, ktorá im môže poskytnúť správnu výživu a hygienu. Králiky môžu byť vynikajúce a zaujímavé domáce zvieratá pre staršie, tichšie deti.

Králiky vyžadujú cvičenie: Nemali by byť držané izolované v malej klietke, ale mali by sa denne pohybovať. Budú potrebovať každodennú pozornosť o ich stravu, čerstvú vodu a čistú klietku. Aby sa zabránilo obezite, väčšina dospelých králikov by mala byť kŕmená dvakrát denne a nemali by mať pelety vždy k dispozícii. Potrebujú každodennú pozornosť, akou je starostlivosť, náklonnosť a mentálna stimulácia. Sú spoločenské a nemali by byť chované izolovane. Rovnako ako psy a mačky, králiky sa môžu dožiť vysokého veku. Králiky môžeme kúpiť v rôznych veľkostiach, plemenách a majú individuálne osobnosti. Osobnosť je výrazne ovplyvnená ich skorou socializáciou s ľuďmi a oveľa menej ich plemenom alebo veľkosťou.