Ako si vybrať správneho psa pre Vás?

Ste pripravení vybrať si toho správneho psa pre Vás? Priviesť nového psa do Vášho života je dôležitým rozhodnutím. Najskôr sa uistite, že ste na to aj pripravení. Je tiež dôležité, aby ste pochopili aj náklady, ktoré pes predstavuje. Ak ste sa rozhodli, že je správny moment, gratulujeme! Teraz je čas zistiť, aký typ psa je pre Vás ten správny – бързи кредити.

Pred výberom psa je potrebné zvážiť niekoľko faktorov. Najdôležitejšie je preskúmať aktuálny životný štýl a zvážiť, aké zmeny ste ochotní pre psa urobiť. Pozrite sa na potreby Vašej rodiny, najmä ak máte deti alebo iné domáce zvieratá. Ďalej premýšľajte o ideálnej veľkosti, energickosti a veku Vášho nového psa. Len si pamätajte, že priviesť domov psa vyžaduje pevný záväzok zodpovedného vlastníka. Tu je niekoľko tipov, ktoré Vám pomôžu vybrať si najlepšieho psa pre Vás a Vašu rodinu.
Veľkosť

Možno už viete, že chcete malého psa, ktorého môžete nosiť. Alebo môžete chcieť veľké alebo obrie plemeno psov. Ak sa nemôžete rozhodnúť, potom je pravdepodobne aj stredne veľký pes dobrou voľbou. Pamätajte, že niektorí malí psi sú citliví a zraniteľní. Nesprávne zaobchádzanie s nimi môže spôsobiť vážne zranenia. Aj malé psy môžu byť oveľa citlivejšie na chladnejšie teploty, takže buďte pripravení udržať ich v teple. Nezabudnite, že malí psi potrebujú aj výcvik poslušnosti! Niektorí malí psi môžu vyvinúť postoje “veľkých psov”, ktoré zdanlivo kompenzujú ich malú veľkosť. Uistite sa, že ste pripravení na túto možnosť.

Veľmi veľkí psi potrebujú trochu viac priestoru na pohyb. Veľké, šťastné psy s dlhými, bičovitými chvostmi potrebujú priestor, aby sa predišlo zraneniu chvosta alebo poškodeniu predmetov v domácnosti (okrediti.com).

Ďalšou úvahou sú výdavky: čím väčší pes, tým drahšie veci, ako je krmivo pre psov a lekárske ošetrenie treba. Školenie je tiež kľúčovým faktorom. Ak dostanete veľké alebo obrie plemeno ako šteniatko, môže vyrásť v riadneho nezbedníka bez trochu disciplíny!
Úroveň aktivity

Pravdepodobne už viete, že niektorí psi majú viac energie ako ostatní. Úroveň aktivity psa je často určovaná plemenom, ale neznamená to, že sa môžete spoľahnúť na samotné plemeno, aby ste určili, ako môže byť Váš pes energický. Každý pes potrebuje rutinné cvičenie, bez ohľadu na plemeno alebo veľkosť, takže sa uistite, že to môžete poskytnúť. Ak viete, že sa nemôžete dopustiť viac ako jednej alebo dvoch príležitostných prechádzok za deň, potom bude pravdepodobne lepšia, ak vyberiete psa s nižším energetickým levelom, ako je napríklad Baset. Ak hľadáte psa, ktorý môže byť partnerom na behanie, zvážte plemeno akým je Borderská kólia.

Buďte ochotní prispôsobiť množstvo cvičenia a pozornosti, ktorú dáte svojmu psovi v prípade potreby. Pre psa, ktorý neustále trpí, vykopáva Váš dvor, ničí Váš dom je veľmi pravdepodobné, že potrebuje ďalšie aktivity. Mnoho problémov s chovaním je výsledkom nadmernej energie. Bohužiaľ, veľa psov bolo utratených kvôli problému s chovaním, ktorému sa bolo možné ľahko vyhnúť s náležitým množstvom cvičenia a pozornosti.

Fyzická údržba
Vzhľad Vášho psa má veľa spoločného s jeho potrebami na údržbu. Všetci psi potrebujú základnú starostlivosť, ale niektoré typy potrebujú viac, založené na type srsti. Ak dostanete psa so srsťou, ktoré stále rastie, je nevyhnutné rutinné ošetrovanie. Niektoré nástroje na ošetrovanie môžu pomôcť znížiť rozptýlenie. Majte na pamäti, že psy s dlhými, diskrétnymi ušami sú náchylnejšie na infekcie uší a vyžadujú časté dôkladné čistenie uší.